Poznajmy się

myownphotostory.pl

Podróże & fotografia

Cześć, jestem Wioleta, a to mój blog wypełniony kolorowymi obrazkami i opowieściami z drogi. Podróże i fotografia od zawsze stanowiły ważny element mojego życia. Jestem ciekawa świata, nie lubię stać w miejscu. Nowe twarze, sytuacje, miejsca – a potem możliwość dzielenia się tym wszystkim na blogu, napędzają mnie do działania

O podróżach

Da się – ograniczenia są tylko w głowie! Chcę pokazać, że podróżowanie jest z reguły łatwe, a podróże nie muszą być zawsze wielkie i daleko. Cenię sobie zarówno mikro podróże do najbliższego lasu, nad rzekę, kilkudniowe wypady w góry, nad morze lub na jakiś szalony city break jak i kilkutygodniowe wyjazdy w odległe zakątki świata.

Moje podejście do podróżowania dojrzewało razem ze mną. Ostatnio coraz częściej cenię sobie slow travel i celebrowanie chwil. Moje wypady na krótkie citybreaki stały się niewymuszonym spacerem po mieście, niż zaliczaniem kolejnych atrakcji. 
Lubię mieć wszystko dobrze zaplanowane, od budżetu po plan zwiedzania, ale po wielu latach podróży nauczyłam się odpuszczać. Zawsze zostawiam spory margines na to, co nieoczekiwane. Spontanicznie pojawiające się okazje wróżą zawsze ciekawe przygody – potem będzie co wspominać. 

Wulkan Rinjani

Wszystkie zdjęcia przedstawiają świat precyzyjnie. Jednak żadne z nich nie jest prawdą
— Richard Avedon

O fotografii

Fotografia jest moją pasją i pracą jednocześnie. Świat jaki widzę, przelewam na kolorowe kadry. 
Moim czytelnikom przybliżam zagadnienia ze świata foto, uczę podstaw fotografii, opowiadam o sprzęcie i obróbce.
Sama przeszłam długą, wieloletnią drogę od amatora do miejsca, w którym się znajduję obecnie. Uważam, że to nie sprzęt robi zdjęcia, a fotograf, który w sposób świadomy kreatywny podchodzi do planowania każdego ujęcia. Zawsze stawiam na rozwój i szlifowanie swego warsztatu. 

By ułatwić drogę innym, na blogu znajduje się wiele poradników na temat fotografii. Ostatnio stworzyłam również autorskie presety, które mają zainspirować i pomóc innym w obróbce własnych zdjęć.

zakopane zima 3801

Pisali o mnie

Dołącz do czytelników newslettera

Dzięki temu otrzymasz specjalne bonusowe materiały, m.in. presety do Lr mobile, tapety na telefon czy treści przeznaczone wyłącznie subskrybentom