Poznajmy się!

Cześć, jestem Wioleta, a to mój blog wypełniony kolorowymi obrazkami i opowieściami z drogi. Podróże i fotografia od zawsze stanowiły ważny element mojego życia. Jestem ciekawa świata, nie lubię stać w miejscu. Nowe twarze, sytuacje, miejsca – a potem możliwość dzielenia się tym wszystkim na blogu, napędzają mnie do działania.

Bądź dobrej myśli, bo po co być złej“.
Niepoprawna optymistka, która wierzy, że wszytko dzieje się po coś, a samo życie i ludzie są z zasady dobre. Życie daje nam szanse i lekcje i trzeba mądrze wykorzystać ten czas.

O Blogu

Blog miał być początkowo dziennikiem podróżnym. Teraz jest również miejscem inspiracji dla innych. Po cichu marzyłam, żeby stworzyć ciekawą i użyteczną stronę o podróżowaniu i połączyć to z moją pasją do fotografii. W zasadzie to nie piszę dla siebie, piszę dla Was. Tym samym stawiam na wysokiej jakości treści, sprawdzone porady i przydatne tipy.

Moje motto to „JAKOŚĆ, a nie jakoś”. Na blogu opisuję miejsca, które miałam okazję odwiedzić. Bez znaczenia, czy to nasze piękne polskie góry jesienną porą, czy krótki wyjazd na city break, gorąca Azja, czy epickie krajobrazy USA. Z każdego wyjazdu przygotowuję rzetelną relację, poradniki i przewodniki z cennymi poradami. 

Główne tematy i posty na blogu:

  • weekendowe wypady, krótkie city breaki do innych miast lub regionów sposoby na tanie podróżowanie, darmowe atrakcje i zwiedzanie, poradniki dotyczące planowania podróży
  • subiektywne przewodniki 
  • świadome podróże w trosce o naszą planetę
  • nauka fotografii
  • recenzje i testy sprzętu 

O podróżach

Da się – ograniczenia są tylko w głowie! Chcę pokazać, że podróżowanie jest z reguły łatwe, a podróże nie muszą być zawsze wielkie i daleko. Cenię sobie zarówno mikro podróże do najbliższego lasu, nad rzekę, kilkudniowe wypady w góry, nad morze lub na jakiś szalony city break jak i kilkutygodniowe wyjazdy w odległe zakątki świata.

Moje podejście do podróżowania dojrzewało razem ze mną. Ostatnio coraz częściej cenię sobie slow travel i celebrowanie chwil. Moje wypady na krótkie citybreaki stały się niewymuszonym spacerem po mieście, niż zaliczaniem kolejnych atrakcji. 
Lubię mieć wszystko dobrze zaplanowane, od budżetu po plan zwiedzania, ale po wielu latach podróży nauczyłam się odpuszczać. Zawsze zostawiam spory margines na to, co nieoczekiwane. Spontanicznie pojawiające się okazje wróżą zawsze ciekawe przygody – potem będzie co wspominać. 

o mnie myownphotostory.pl

O Fotografii

Fotografia jest moją pasją i pracą jednocześnie. Świat jaki widzę, przelewam na kolorowe kadry. 
Moim czytelnikom przybliżam zagadnienia ze świata foto, uczę podstaw fotografii, opowiadam o sprzęcie i obróbce.
Sama przeszłam długą, wieloletnią drogę od amatora do miejsca, w którym się znajduję obecnie. Uważam, że to nie sprzęt robi zdjęcia, a fotograf, który w sposób świadomy kreatywny podchodzi do planowania każdego ujęcia. Zawsze stawiam na rozwój i szlifowanie swego warsztatu. 

By ułatwić drogę innym, na blogu znajduje się wiele poradników na temat fotografii. Ostatnio stworzyłam również autorskie presety, które mają zainspirować i pomóc innym w obróbce własnych zdjęć.

Pisali o mnie

o mnie prasa
prasa o mnie