Projektowanie stron

Dlaczego warto drukować zdjęcia?

Wydrukowane zdjęcia wywołują zupełnie inne emocje, niż przeglądanie ich na ekranie nawet najlepszej jakości monitora. Zamów wydruk i ozdób swoje ściany.

Zadaj sobie teraz pytanie: Ile razy ostatnio oglądałeś zdjęcia z minionych wakacji, urodzin, czy ważnych wydarzeń z twojego życia? Masz je w formie odbitek, czy przepadły w czeluściach dysku? Czy zastanawiałeś się ostatnio, dlaczego warto drukować zdjęcia?

W dobie fotografii analogowej, wywołanie odbitek było czymś naturalnym.  Był to niejako kolejny krok, który trzeba było wykonać, by uzyskać skończone dzieło. Fotografia była czymś namacalnym, pewną pieczęcią czasu utrwaloną na papierze.

Obecnie rocznie robimy setki, tysiące albo i więcej zdjęć, które lądują w postaci plików danych na dyskach naszych komputerów, dyskach zewnętrznych czy w wirtualnych chmurach. Swoje prace oglądamy głównie na wyświetlaczu monitora czy tabletu. Dużo rzadziej też przeglądamy wszystkie foldery, by odszukać jakieś konkretne zdjęcie. Bardzo szybko o wielu zdjęciach zapominamy. Tym samym umykają nam z pamięci wspomnienia, radość chwili, odwiedzone przez nas miejsca, osoby z którymi dzieliliśmy wspólnie czas, małe szczegóły z życia.

Dlaczego warto drukować zdjęcia?

W ubiegłym roku na blogu prowadziłam serię „miesiąc w kadrach”. Miało to na celu codzienne motywowanie się do robienia zdjęć, szlifowanie i rozwijanie swego warsztatu. Niedawno przejrzałam te wszystkie wpisy i zdziwiłam się, jak bardzo ludzka pamięć jest zawodna. Dzięki tym postom widzę, ile pozytywnych rzeczy wydarzyło się w moim życiu. To pokazuje, że warto robić zdjęcia, ale te chwile warto zachować też na dłużej w postaci fizycznych, namacalnych odbitek. Wniosek jest jeden – warto drukować zdjęcia.

Chciałam w końcu zobaczyć swoje prace nie tylko na iPadzie. Pierwszym krokiem ku temu, była decyzja, by z każdej podróży projektować książkę z najlepszymi zdjęciami. Pomysł okazał się bardzo trafiony, bo teraz znacznie częściej sięgam po zdjęcia i chętniej pokazuję je znajomym.

Wydrukowane zdjęcia wywołują zupełnie inne emocje, niż przeglądanie ich na ekranie nawet najlepszej jakości monitora. Nagle coś wirtualnego zmieniło się w fizyczny, namacalny twór. Jest taką kropką nad i w całym procesie twórczym.

Dlaczego warto drukować zdjęcia?

Zamów wydruk

Zamów wydruk

Każdy z nas lubi dekorować swoje ściany. Często zapełniamy je obrazami, plakatami i różnego rodzaju grafikami, czy własnymi zdjęciami w małych ramkach. A gdyby tak pójść na całość i ze zdjęcia zrobić dzieło sztuki?

Wiem, nie każdy z Was ma możliwość wyjechać w różne zakątki świata, ale mogę wam dostarczyć ten kawałek świata, widziany moimi oczami. Od jakiegoś czasu w ofercie mam wydruki zdjęć na profesjonalnym papierze fotograficznym wysokiej jakości. To nie są zwykłe plakaty drukowane hurtowo, a fotografia artystyczna, która będzie cieszyć wasze oczy i ozdabiać ściany przez długi czas.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

2 komentarze

  1. Zdecydowanie warto. Lubię czasami powspominać wypady z dawnych lat które mam w albumie na zdjęcia. Teraz lubuję się w drukowaniu zdjęć na których uchwyciłem moją córkę. Zawsze babcia może na lodówce powiesić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *