presety-ligtroom-mobile

Presety do Lightroom mobile – 9 powodów dla których warto je mieć

Presety do Lightroom mobile to idealne narzędzie, by odmienić wygląd twego Insagrama, czy bloga. Wysokiej jakości presety podkreślą charakter twych zdjęć, wydobędą z nich głębię koloru i blask.

Gotowe presety do Lightroom mobile oraz Ligtroom Classic, to świetna sprawa. Za jednym kliknięciem (no może dwoma albo trzema) pozwolą wam osiągnąć ciekawy efekt na zdjęciach. W sieci aż roi się od wszelkiej maści presetów, ale z doświadczenia wiem, że zamiast poprawić zdjęcie, często je jeszcze psują. Jak są darmowe, to jeszcze luz, zawsze można skasować i zapomnieć o ich istnieniu. Jeśli jednak wyda się na nie parę PLN-ów to już może zaboleć.

Been There. Done That

To znaczy, że przerobiłam trochę tego, od darmowych do płatnych, zanim sama wyrobiłam sobie określony styl, jaki prezentuje obecnie na swoim Instagramie i blogu. 

Czym są presety do Lightroom

Presety do Lightroom nic innego, jak odpowiednio zbalansowane ze sobą różne ustawienia poszczególnych suwaków. Jest to zbiór zapisanych ustawień, które pomogą wam przerobić wasze zdjęcia i nadać im specyficzny charakter. Kolory, światła, cienie, nasycenie wydobędzie  ze zdjęcia to co najlepsze, nadając mu wyjątkowy, świetlisty styl, bez efektu przerysowania ( tak, tak HDR i za dużo clarity jest passe).

Jak znaleźć idealne presety do Lightroom

Zacznijmy od tego, że dobry preset będzie pasował do prawie każdego rodzaju zdjęć. Zdjęcia różnią się do siebie w zależności od: 

 • modelu telefonu/aparatu, 
 • warunków w jakich zostały zrobione (wschód, zachód, pochmurno, słonecznie, noc) , 
 • miejsca w jakim zostały wykonane (wnętrza jasne/ciemne, miasto, plaża, las itp)
 • dokładności wykonania zdjęcia  – głównie ekspozycja i balans bieli

Sama używam 1-3 presetów jako bazy, ale późnej i tak zmieniam poszczególne suwaki, żeby zdjęcie które publikuję, było jak najlepiej dopracowane. Dobrym pomysłem jest mieć kilka zbliżonych do siebie presetów, które z jednej strony będą do siebie pasować w siatce Instagrama, a z drugiej strony będą odpowiednie do różnych warunków. 

Presety do Lightroom mobile - 9 powodów dla których warto je mieć

Czym właściwie jest Lightroom

Adobe Lightroom to jeden z najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć. Na rynku dostępne są  trzy wersje tego programu, płatna Lr Classic i CC oraz darmowa na smartphon Lr Mobile (dostępna zarówno w Google Play jak i w App Store). Wersja płatna w subskrypcji w pakiecie dla fotografa Adobe Lightroom+Photoshop kosztuje 12,29€, ale jeśli nie mieliście styczności z tym programem oraz gdy fotografujecie smartphonem na początek wystarczy wam wersja darmowa.

Lightroom mobile da się polubić. Aplikacja podzielona jest na zakładki, w których znajdują się poszczególne funkcje: światło, kolor, efekty, detale, prostowanie, kadrowanie… i na samym końcu PRESETY. To właśnie w tym miejscu będzie można zapisać i znaleźć wszystkie presety, które sami stworzycie, albo wgracie gotowe do swej apki. 

Jeśli interfejs nadal was onieśmiela, gotowe presety do Lightroom będą idealnym rozwiązaniem. Jedyne suwaki, które później będą was interesować, to z reguły ekspozycja i balans bieli. Magia koloru będzie już w nich zapisana. 

Ligtroom Classic przeznaczony jest do użytku na komputerze. Ma sporo więcej innych funkcjonalności, chociaż moduł Develope, w którym są wszystkie nam potrzebne ustawienia, jest bardzo zbliżony do wersji mobilnej (a tak naprawdę jest odwrotnie, wersja mobilna jest zbliżona do wersji Classic).

Moje presety do Lightroom

Dostaję od was wiele wiadomości dotyczących moich zdjęć, jakim aparatem je robię i w jaki sposób obrabiam. Chcąć wyjść wam z pomocą i odrobinę zdradzić sposób na swoje zdjęcia stworzyłam kilka presetów, które dostępne są w moim SKLEPIE. Wersja “mobile” jest przeznaczona do obróbki na telefonie, wersja “PRO” to presety do użytkowania na komputerze. 

Profesjonalne presety do obróbki zdjęć w Lr mobile i Lr desktop. Teraz w każdej chwili będziecie mogli je mieć pod ręką i w łatwy sposób edytować swoje zdjęcia.

Presety do Lightroom są dla ciebie jeśli:

 1. robisz zdjęcia zarówno w RAW jak i .jpeg
 2. jednym kliknięciem chcesz uzyskać efekt WOW
 3. fotografujesz zarówno aparatem jak i telefonem, przy tym robisz to świadomie, dbając o kompozycję i kadr
 4. prowadzisz bloga
 5. masz Instagram i dbasz o spójność siatki i kolor wiodący swego feeda
 6. prowadzisz biznes oparty na fotografii swych produktów
 7. stawiasz na jakość
 8. szukasz kompleksowych rozwiązań edycyjnych
 9. fascynuje cię obróbka zdjęć

Presety są tanie, kosztują od 20 PLN za sztukę, co nie jest wygórowaną kwotą. Postanowiłam, że nie będę tworzyć pakietów, które bedą zawierać po 10 szt presetów, bo z doświadczenia wiem, że taka różnorodność jest zbędna. Sama używam 1-3 presetów, dzięki temu na moim Instagramie panuje ład i harmonia. 

Jeśli podoba ci się mój styl obróbki, te presety będą dla ciebie:

 • MY FAV

Jak sama nawa wskazuje, to mój ulubiony i najczęściej używany preset. Ma wszechstronne zastosowanie, wydobywa ze zdjęcia subtelne tony.

preset my fav 1281317
MY FAV PRESET
preset my fav 1281317 2
RAW
preset my fav 9300184 2
MY FAV PRESET
preset my fav 9300184
RAW
preset my fav WL22120
MY FAV PRESET
preset my fav WL22120 2
RAW
 • MOODY FILM

Klimatyczny preset, który przywołuje na myśl filmowe kadry. Miękkie światło i cienie, wyszukane, subtelne kolory.

preset moody film WL26707 2
PRESET MOODY FILM
preset moody film WL26707
RAW
preset moody film 5210838 2
PRESET MOODY FILM
preset moody film 5210838
RAW
preset moody film DJI 0741 2
PRESET MOODY FILM
preset moody film DJI 0741
RAW
 • BEACH VIBES

Świeży i świetlisty preset podkreśla delikatnie kolory, nadaje im blasku. Subtelny, z charakterem. Idealnie podkreśli wakacyjne kadry. Nadaje się również do architektury i wnętrz.

preset beach 5293217
PRESET BEACH VIBES
preset beach 5293217 2
RAW
preset beach WL25730
PRESET BEACH VIBES
preset beach WL25730 2
RAW
preset beach 5303469 2
PRESET BEACH VIBES
preset beach 5303469
RAW
 • AUTUMN TONES

Preset przygotowany w oparciu o jesienne kolory. Bardzo ładnie wyciąga pomarańcz, żółty. Jednak nadal są to stonowane kolory

preset autumn 0010236
AUTUMN TONES
preset autumn 0010236 2
RAW
preset autumn tones WL41688 HDR
AUTUMN TONES
preset autumn tones WL41688 HDR 2
RAW
preset autumn WL26707 2
AUTUMN TONES
preset autumn WL26707
RAW
 • BOHO TONES  – w stylu rustykalnym

Ciepłe odcienie, naturalne kolory, miękkie światła i cienie. Bardzo subtelny preset do wielorakiego użytku. Ciepłe, opalizujące tony nadadzą się do portretów, ale również zdjęć lifestylowych i krajobrazowych

preset tan WL80198
BOHOTONES
preset tan WL80198 2
RAW
preset tan WL26652 2
BOHO TONES
preset tan WL26652
RAW
preset tan Q7A3373 2
BOHO TONES
preset tan Q7A3373
RAW

Najlepsze jest to, że używająć 2-3 presetów wasz Instagramowy feed odżyje na nowo. Spróbujcie !!

Jeśli nie wiesz co to jest Lightroom oraz jak działają presety do Lightroom, nie stresuj się. Możesz pobrać na próbę paczkę presetów totalnie za FREE. To taki mały bonus ode mnie na zachętę. Razem z presetami dostaniesz instrukcję obsługi w .pdf, tak żeby żyło się łatwiej. 

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

2 komentarze

Podobał ci się wpis? Masz jakieś pytania? Zostaw komentarz