Projektowanie stron
Burj Khalifa taras widokowy na 124 piętrze

Burj Khalifa taras widokowy na 124 piętrze

Burj Khalifa to najwyższy budynek świata o imponującej wysokości 828 metrów. Jest to wizytówka nie tylko Dubaju, ale całych Emiratów. Widoczny z daleka, błyszczy się w słońcu i widocznie dominuje nad resztą drapaczy chmur.

Burj Khalifa jest prawdopodobnie najbardziej charakterystycznym budynkiem na imponującej panoramie Dubaju. Jest to definitywnie ikona nie tylko Dubaju, ale całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to najwyższy budynek na świecie, który imponuje swoją wysokością 828 metrów. Żadna podróż do Dubaju nie jest kompletna, gdy nie zobaczysz widoku ze wspaniałego podniebnego tarasu. Informacje zawarte w tym tekście pomogą ci wybrać odpowiedni taras widokowy. Ponadto dowiesz się kiedy najlepiej jechać, a przede wszystkim czy warto.

Burj Khalifa – podziwiaj najwyższy budynek świata

Burj Khalifa to obecnie najwyższy budynek świata, który ma obłędną wysokość 828 metrów. Został oddany do użytku w 2010 roku, a co za tym idzie zdeklasował budynek znajdujący się w Tajwanie – Taipei101. 

Burj Khalifa poza tym, że dzierży miano najwyższego budynku świata, ma jeszcze kilka innych rekordów :

 • najwyższa wolnostojąca struktura na świecie
 • budynek z najwyższą liczbą pięter = 163
 • najwyżej położone piętro mieszkalne – apartamenty zajmują pietra od 77 do 108 
 • najwyższy taras widokowy At The Top Sky na 148 piętrze (555 metrów). Taras na 124 pietrze sięga „jedynie” 452 metrów
 • najwyższy szyb windy  – winda dojeżdża na wysokość 504 metry
 • najwyżej położona restauracja At.mosphere (122 piętro = 441,3 metrów

Burj Khalifa mierzy 828 metry. Dla porównania nasz Pałac Kultury i Nauki ma wysokość 237 metrów, Wieża Eiflfla w Paryżu mierzy 324 metry, Empire State Building w Nowym Jorku jest wysoki na 443 metry, Petronas Twin Tower w Malezji ma 410 metrów, 101Taipei na Tajwanie mierzy 509 metrów.

Burj Khalifa prawdopodobnie już niedługo straci swój tytuł. W Dubaju powstaje kolejny super wieżowiec, który ma mierzyć 1000 metrów. Mowa o The Towers, które ma być otwarte na Expo 2020.

Burj Khalifa taras widokowy na 124 piętrze

Jak dojechać do Burj Khalifa

Burj Khalifa znajduje się w tętniącym życiem Downtown. Jest to więc jeden z najbardziej prestiżowych adresów w całym Dubaju. Obok niego znajduje się Dubai Mall oraz słynne tańczące fontanny. Poruszając się czerwoną linią metra należy wysiąść na przystanku Burj Khalifa/Dubai Mall. Wejście na taras widokowy znajduje się na poziomie -2 Lower Ground Floor (LG). Najlepiej wcześniej sprawdzić mapę centrum handlowego, gdyż jest tak duże, że łatwo w nim zabłądzić. 

Jak wysoko można wjechać?

Burj Khalifa ma dwa punkty widokowe. At The Top znajduje się na 124 piętrze na wysokości 452 metrów. Posiada oszklony taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Dubaju. Dodatkowo w cenie biletu jest wejście na poziom 125, gdzie można znaleźć interaktywną wystawę oraz odpocząć. Kiedy w 2010 oddano wieżowiec do użytku, był to najwyżej położony taras widokowy na świecie. Jednakże w międzyczasie ten rekord został pobity, przez wieżowiec Canton Tower w Chinach. By utrzymać miano najwyższego, otworzono więc nowy punkt widokowy.  Na 148 piętrze, na wysokości 555 metrów powstał At The Top Sky. 

Między tarasami jest 23 pietra różnicy, a to ma znaczenie w odbiorze panoramy. Ze 148 piętra te same budynki wyglądają po prostu na mniejsze. Są stosunkowo niżej od nas. Dodatkowym plusem przebywania na najwyższym tarasie, jest mały poczęstunek w stylu arabskim, pierwszeństwo przy windach i uniknięcie kolejek. Małe grupy, a co za tym idzie mniejszy tłok. 

Wspaniały widok, jakim możemy cieszyć nasze oczy, zależy nie tylko od wybranego tarasu, ale też od pogody. W słoneczny dzień, z czystym powietrzem i dobrą widocznością można zobaczyć nawet słynną Palmę Jumeirah. 

Osobiście wjechałam na taras na 124 piętrze. Tego dnia niebo od rana było zachmurzone, od czasu do czasu pojawiało się słońce. Widoczność była bardzo ograniczona przez unoszący się w powietrzu pył. Na horyzoncie nie było widać ani linii brzegowej, ani pustyni, ani Dubai Creek. Zakładam, że tego dnia z wysokości 148 piętra zobaczyłabym to samo, więc nie mam czego żałować. 

 Jaki bilet kupić?

Ceny biletów zależą od dwóch rzeczy: na jaki taras widokowy chcesz wjechać i o której porze dnia chcesz podziwiać panoramę miasta. 

At The Top, poziom 124+125

 • normalny (od 12 lat): 141 AED/ 216 AED
 • ulgowy (4-12 lat): 106 AED/176 AED
 • dzieci poniżej 4 roku życia: wejście darmowe 

Tańsze bilety dostaniemy w godzinach 8:30-14:30 oraz po 19:00. Droższe bilety obowiązują w godzinach 15:00-18:30, czyli na zachód słońca. 

At The Top Sky, piętro 148, 124+125

 • normalny (od 12 lat): 370 AED/ 525 AED
 • ulgowy (4-12 lat): 370 AED/525 AED
 • dzieci poniżej 4 roku życia: wejście darmowe   || *Walutą w ZEA jest Dirham. 1 AED≈1PLN

W tym przypadku godziny szczytu to 9:30-18:00, więc nie ma specjalnie wyboru. Tańszy bilet można jedynie kupić po godzinie 19:00.

Oprócz standardowego biletu sprzedawane są pakiety z dodatkowymi atrakcjami. Koszt takiego łączonego biletu z reguły jest tańszy. Z proponowanych opcji można wybrać między innymi:

 • wschód słońca od 5:30 + śniadanie, w każdy czwartek, piątek i sobotę. Cena 141 AED
 • At The Top + akwarium w cenie 216 AED
 • At The Top + trzy daniowy lunch w Armani Deli w cenie 301 AED
 • … i wiele innych
Burj Khalifa WL26488

Jeśli podobał ci się wpis i chcesz ze mną podróżować na bieżąco, zajrzyj na mój Instagram i FB. Do usłyszenia w social mediach!

Kupując bilety weźcie pod uwagę wszystkie powyższe opcje: jakie piętro, jaka godzina, a ponadto sprawdźcie warunki pogodowe. 

Gdyby tego dnia była piękna pogoda i krystalicznie czyste powietrze, bez wahania wjechałabym na 148 piętro w godzinach popołudniowych. Tym samym miałabym szansę oglądać piękny zachód słońca. Złota i błękitna godzina, to jest to, co lubię w miejskim krajobrazie najbardziej. 

Tu dochodzimy do jeszcze jednego ważnego pytania, mianowicie czy warto? Zdania w internecie są podzielone. Pomimo tego, że wjechałam jedynie na 124 piętro i miałam słabą widoczność, nie żałuję. Polecam każdemu i zapewne żałowałabym, gdybym przez pogodę się rozmyśliła. 

Spotkałam się z radami, że bilety lepiej kupić z wyprzedzeniem. Na stronie Burj Khalifa kalendarz dostępny jest na 30 dni. Ja swoje bilety kupiłam on-line tego samego dnia z rana, wejście maiłam o 11:00. Nie było problemów z dostępnością, ani wielkich tłumów.

Bilet internetowy przy stanowisku obsługi wymieniany jest na bilet papierowy. Z racji na duże odległości i kolejki zwłaszcza w sezonie, zaleca się być przed wejściem na 90 min przed planowaną godziną.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *