Projektowanie stron

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie to temat rzeka. Przez lata próbowałam wielu z nich, ale w końcu mam kilka swoich ulubionych, z których dość często korzystam.

W tym wpisie pokażę wam moje ulubione 5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie, ale nie tylko. Poza samym robieniem zdjęć, przecież póżniej publikujemy je w naszych social mediach. Przedstawię wam zatem kilka apek, które będą przydatne do przygotowania relacji na instagram, wpisów i banerów na fb.

Nie da się ukryć, że obecnie telefon jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem do robienia zdjęć. Wynika to z faktu, że mamy go zawsze przy sobie, jest poręczny, nie rzuca się w oczy. Każdy z nas jest przyzwyczajony do widoku telefonu, dzięki temu możemy dyskretnie rejestrować kadry w wielu miejscach. 

Co zrobić, żeby nasze zdjęcia z telefonu wyglądały naprawdę dobrze? Ok, trzeba posiadać pewne pojęcie o fotografii, choćby nawet podstawowe zasady kompozycji. Drugą istotną sprawą jest obróbka zdjęć, nadanie im konkretnej kolorystyki i stylu. I chyba każdemu kto słyszał pojęcie „spójny i atrakcyjny insta feed” o to dokładnie chodzi. 

Istnieje wiele aplikacji na telefon, które mogą ułatwić nam to zadanie. Kluczowa jest jednak umiejętność posługiwania się nimi. 

Moje 5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Adobe Lightroom mobile

dla mnie to podstawowa aplikacja, której używam, aby szybko kolorystycznie podciągnąć zdjęcia, ustawić ekspozycję i balans bieli, wyprostować horyzont. Używanie tej apki jest bardzo intuicyjne, każdy moduł jest w innej zakładce. Dla mnie najważniejszą częścią jest HSL, gdzie mogę bawić się poszczególnymi kolorami i decydować, jak ma wyglądać zdjęcie. Na komputerze mam pełną wersję Lr, więc w mobilnej wersji mam dzięki temu również opcję korekt lokalnych. Dodatkowo mam przygotowane gotowe presety, które ułatwiają mi obróbkę. Dzięki temu zdjęcia mogę przygotować jednym kliknięciem. Co mi daje ta aplikacja? Przede wszystkim sama mogę kreować własne presety, a przez to moje zdjęcia są inne niż reszty. Aplikacja jest bezpłatna. 

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Snapseed

to świetny program od google do edycji zdjęć i nakładania filtrów fotograficznych i aplikacja, która jest ze mną od samego początku. Można z nią bardzo dużo zdziałać. Apka ma wiele standardowych narzędzi edycyjnych (ekspozycja, kontrast, nasycenie, krzywe – z podziałem na kanały, balans bieli, kadrowanie itp. To co ją wyróżnia to korekty lokalne, które można zastosować punktowo – np rozjaśnić twarz. Dodatkowo jest moduł dla portretu, rozmycie tła, usuwanie niepotrzebnych elementów, podwójna ekspozycja itp. W aplikacji znajduje się kilka gotowych styli kolorystycznych, ale ich efekt jak na mój gust jest zbyt mocny. Aplikacja jest bezpłatna.

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

TouchRetouch

prosta w obsłudze aplikacja, dzięki której pozbędziesz się ze zdjęcia zbędnych elementów. Linie wysokiego napięcia, plamy, kosz na śmieci. Apka całkiem dobrze sobie z tym radzi. Działa to na zasadzie stempla i wypełnienia zawartością, czyli narzędzi znanych z Photoshopa. Aplikacja płatna 8,99 PLN

Lens Distortion – dzięki tej aplikacji inaczej spojrzysz na fotografię mobilną. Dzięki użyciu świetlnych flar, odblasków czy tekstury twoje zdjęcia staną się doskonałe w swojej niedoskonałości. Aplikacja bezpłatna w wersji podstawowej

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

VSCO

tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydaje mi się, że to najpopularniejsza aplikacja z filtrami, która ma wielu fanów wśród mobilnej fotografii. W ofercie znajduje się bogata gama gotowych presetów, które można edytować decydując o sposobie krycia, a przez to wpływając na końcowy efekt. Część filtrów jest darmowa, ale większość zestawów trzeba zakupić Jest również moduł do podstawowej edycji. Od niedawna jest możliwość zapisania efektu i szybkiego nakładania na inne zdjęcia. W ofercie subskrypcji jest możliwość edytowania video, co jest bardzo kuszącą opcją

Jak zrobić ładny instagram?

Instagram – ta aplikacja to oczywista oczywistość. Muszę zacząć od niej, żeby dalsze wyliczanie aplikacji miało sens. Aplikacja działa na zasadzie fotograficnego serwisu, w którym publikujemy swoje zdjęcia Jeszcze kilka lat temu instagram służył do natychmiastowego robienia zdjęć, nałożenia wbudowanego filtra i zamieszczeniu na swojej tablicy. Zdjęcia miały kwadratowy kształt nawiązujący do polaroidów. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Obecnie można dodawać zdjęcia z rolki w  formatach, nagrywać instastories, prowadzić relacje na żywo czy tworzyć IGTV Po przejęciu serwisu Instagram przez facebooka, z roku na rok aplikacja zmieniała swoje oblicze. Obecnie platforma służy bardziej do prowadzenia biznesu w sieci, niż jako album fotograficzny.

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Sprawdź moje presety

Zobacz presety mobilne jakie przygotowałam

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Unfold

ta aplikacja zrobi ci ładne instastories. W dedykowane ramki wkleja się swoje zdjęcia lub filmy, dodaje opisy i voilà, efektowna plansza gotowa jest do publikacji. Każda kolekcja ma kilka szablonów do wyboru, więc nasza relacja może być przez to różnorodna. Podstawowy szablon jest bezpłatny, za każdy kolejny trzeba zapłacić 8,99 PLN

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

StoryArt

działa podobnie jak Unfold. W podstawowej wersji jest kilka bezpłatnych minimalistycznych szablonów również animowanych. Jest kilka bezpłatnych kolekcji, wersja PRO kosztuje 8,99 PLN. Możliwa jest również subskrypcja w cenie 13,99 PLN za miesiąc.

5 aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Canva i Adobe Spark Post

obie aplikacje służą do tworzenia prostej grafiki na zdjęciach. Do wyboru są różnego rodzaju szablony z tłem, fontami, grafiką, ramkami i ikonami. Dzięki temu można wykonać profesjonalną grafikę, jako wpis na insta lub relacje, baner na bloga, cytat itp.. możliwości jest mnóstwo. Aplikacje bezpłatne.

Jak widać aplikacji do obróbki zdjęć jest sporo. Te powyżej, które wymieniłam używam najczęściej, ale mówiąc szczerze mam ich w telefonie więcej. Przez ostatnie lata sprawdzałam różne aplikacje do obróbki, ale te dają najlepsze efekty.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

2 komentarze

  1. Bardzo fajny post 🙂 Myślę, że mega przydatny, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają, chociaż nawet bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą coś dla siebie. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie aplikacji Enlight Pixaloop 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *