Projektowanie stron

Pomnik Chrystusa w Lizbonie

Pomnik Chrystusa Króla znajduje się na południowym brzegu Tagu, około 10 km od centrum Lizbony.

Numer 15 – rzekł motorniczy, machną ręką w prawo, co miało znaczyć, że mamy udać się we wskazanym kierunku. Prosto, w prawo, w prawo, prosto.. przed nami wyrosła Cais do Sodre – stacja metra, dworzec kolejowy i przystań promowa w jednym.  Chyba nic nie dzieje się, bez przyczyny. Krótka myśl o przeprawie  na drugą stronę rzeki, puszczona luzem, doprowadziła nas do tego miejsca. Chwila zastanowienia i już siedziałam na promie. Będąc w Lizbonie nie sposób nie zauważyć, wznoszącej się po drugiej stronie Tagu monumentalnej statuy. jest to pomnik Chrystusa Króla i warto go zobaczyć z bliska.

Pomnik Chrystusa w Lizbonie

Do Cacilhas warto wybrać się z dwóch powodów. Pierwszy, to pomnik Chrystusa w Lizbonie, który jest mniejszą kopią słynnej statuy w Rio de Janeiro. Całość mierzy około 130 m, więc głowy trzeba zadzierać dość wysoko. Z jej szczytu rozpościera się piękny widok na Lizbonę i rzekę Tag. Nawet przy słabej widoczności, jaka była tego dnia, warto było się tam wspiąć.

Drugim powodem, jest czerwony Most 25 Kwietnia, łączący oba brzegi  Tagu. Do złudzenia przypomina Most Golden Gate w San Francisco. Nic dziwnego, skoro wybudowała go ta sama amerykańska firma. Wiadomo skąd zaczerpnęli inspiracje. Most jest mega fotogeniczny. Czerwona stal pięknie kontrastuje z mieniącą się błękitem wodą.

Jak dojechać pod pomnik Chrystusa w Lizbonie

Cais do Sodre jest końcową stacją zielonej linii metra. Obok znajduje się również dworzec kolejowy, a za nim przystań promowa. Należy udać się do trzeciej bramki, czyli na prom w kierunku Cacilhas. Promy odpływają co 10-15 min,  a sama przeprawa trwa niewiele więcej.  Już po drugiej stronie należy skierować się na dworzec autobusowy i wybrać autobus linii 101. Zawiezie on was pod samą statuę Chrystusa Króla.

Samo miasteczko jest małe i dość spokojne. W okolicach portu jest kilka klimatycznych restauracji, więc jeśli ktoś ma czas, może tam zostać chwilę dłużej.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *