Projektowanie stron
Valley-of-the-God

Valley of the Gods

Valley of the God spodoba się na pewno miłośnikom off-road. Dolina Bogów to jakby mniejsza kopia Monument Valley warta zobaczenia.

Blisko Doliny Monumentów można znaleźć podobne miejsce, ale mniej popularne, tym samym, mniej zatłoczone przez turystów – Valley of the Gods. Każde na swój sposób jest unikalne, niby podobne, ale jednak inne. Na pewno Dolina Bogów nie zastąpi w żaden sposób widoków z Doliny Monumentów, ale na pewno warto zrobić mały off-road i sprawdzić co ma do zaoferowania.

Valley of the Gods na off road

Dolina Bogów położona jest około 32 mile na północ od Doliny Monumentów, w okolicy miejscowości Mexican Hut. To takie Monument Valley w pigułce. Tu tez znajdziesz przeróżne formy skalne i czerwoną pustynię, a trasa ma podobną długość, czyli 17 mil. Przejechanie całości na spokojnie zajmie ci godzinę. Tutaj skalne ostańce też mają swoje nazwy: Seven Sailors Butte, Castle Butte, Sitting Hen Butte oraz Lady in the Bathtub. Dolina Bogów zaskoczy cię różnorodnością kształtów, faktury i kolorów.

Dla kogo ją polecam? Na pewno dla miłośników ciszy i off-roadu. Możesz eksplorować dolinę po swojemu, kiedy chcesz i jak chcesz. Wjazd jest darmowy, nie potrzebujesz żadnego permitu na camping czy wspinaczkę (jedynie zakazane jest rozpalanie ogniska,) ani przewodnika. Na pewno nie znajdziesz tu tłumu ludzi, ale jest szansa, że na swojej drodze spotkasz jakieś inne auto. Valley of the Gods to malownicze, dzikie tereny, spokojne i odizolowane od reszty świata. Znajdziesz tu ciszę i spokój.

Zdecydowanie w tym miejscu przyda się auto z napędem 4×4. Trasa, to 17 milowa szutrowa droga, miejscami wyboista i ma kilka stromych wzniesień. Zaleca się nie wjeżdżać na teren parku podczas opadów, gdyż droga może być nieprzejezdna. Na teren Doliny Bogów można wjechać od wschodu skręcając z drogi US-163 lub od strony zachodniej, wjazd przy drodze US-261.

Valley-of-the-God
Valley-of-the-God
Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *