Projektowanie stron

Jelenie w Richmond Park – OH deer !!

Richmond Park to wielka plama zieleni na mapie Londynu. Jest to idealne miejsce, by podglądać dziko żyjące jelenie i Daniele.

Richmond Park jest jednym z czterech, z zarazem największym Parkiem Królewskim w Londynie o powierzchni około 1000 hektarów. Można w nim znaleźć różnorodną dziką przyrodę, a w szczególności podziwiać wspaniałe jelenie.  Na przestrzeni wieków niewiele się zmienił. Obfituje w stare lasy z wielkimi dębami, rozległe łąki, pagórki, wysokie trawy, torfowiska i naturalne jeziorka.  W parku znajduje się kilka dróg przeznaczonych dla ruchu drogowego. Większość ścieżek dla pieszych to drogi szutrowe, które wiodą przez dzikie tereny.

Richmond Park – OH deer !!

Pomimo tego, że Richmond Park otoczony jest miejską zabudową, jest to jedno z najlepszych miejsc do podziwiania dzikiej przyrody. W parku żyje ponad 600 dzikich jeleni szlachetnych i danieli, które przyzwyczajone są do widoku ludzi. Można się do nich podejść dostatecznie blisko, by podziwiać ich piękno na łonie natury. Trzeba pamiętać, że są to jednak dzikie stworzenia i nie należy się do nich zbliżać na odległość mniejszą niż zalecane 50 m. Należy uszanować ich przestrzeń, nie płoszyć i nie dokarmiać.

Park jest wspaniałym miejscem by odpocząć od miejskiego zgiełku i oddać się aktywnościom na świeżym powietrzu. Do dyspozycji jest wypożyczalnia rowerów, można biegać, spacerować, jeździć konno, pograć w golfa.

Jelenie w Richmond Park – OH deer !!

Rykowisko

Najlepszym okresem by udać się do Richmond Park jest jesień. Poza tym, że park wygląda pięknie mieniąc się w kolorach złota i czerwieni, jest to okres godowy jeleni. Od września do listopada można podglądać walki byków oraz usłyszeć niski, basowy ryk godowy.

W tym okresie trzeba zachować większą ostrożność, bo jelenie są bardzo nerwowe i mogą zaatakować człowieka.

Ja będę musiała poczekać na to widowisko i udać się tam ponownie w październiku. Po drugie teraz widziałam same daniele, więc jesienią będzie okazja zobaczyć jelenia szlachetnego.

Jak dotrzeć do Richmond Park

Richmond Park leży na południu Londynu i najłatwiej dojechać tam metrem. Należy wybrać zieloną linię District w kierunku Richmond i wysiąść na ostatniej stacji. Pod bramy parku można dojechać autobusem linii 371 lub 65, ale ja dla zdrowia polecam 20 min spacer.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie parku. 

Wizyta w Richmond Park jest dobrą opcją dla osób, które przyjechały do miasta na dłużej lub są tutaj kolejny raz. Ja postanowiłam tu wrócić w ramach city break i spędzić kilka godzin, a w sumie park wchłonął mnie na cały dzień.

Jelenie w Richmond Park – OH deer !!
Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *