Projektowanie stron

Lago di Braies – perła Dolomitów

Lago Di Braies zwane jest perłą Dolomitów. Jego wizytówką jest turkusowa woda, drewniane łódki i poszarpane szczyty gór, które odbijają się w krystalicznych wodach jeziora.

Szmaragdowe jezioro i drewniane łódki. Pomost z drabinką, a na nim wystylizowane blogerki i blogerzy. Lago di Braies szturmuje ostatnio Instagram i takie obrazki zalewają sieć. Właściwie nie tylko jezioro, ale Dolomity ogólnie wyskakują na insta z każdej strony. W sumie nie dziwię się, bo ten region jest wyjątkowo piękny i wart uwiecznienia nie tylko w kwadratowych kadrach.

Lago di Braies – perła Dolomitów

Lago di Braies zwane jest perłą Dolomitów. Jego wizytówką jest turkusowo-szmaragdowa woda, drewniane łódki i poszarpane szczyty gór, które odbijają się w krystalicznych wodach jeziora. Co ważne, na żywo jest równie piękne, jak na zdjęciach na Instagramie. W tym miejscu oczekiwania kontra rzeczywistość stoją na takim samym poziomie.

Lago di Braies, a może Pragser Wildsee? Obie nazwy są poprawne i występują naprzemiennie. W Dolomitach znajdziecie miejsca, których nazwy są w języku włoskim i niemieckim (np. Tre Cime di Lavaredo = Drei Zinnen). Z racji historii tereny Południowego Tyrolu znalazły się w graniach Włoch dopiero po I wojnie światowej. Większość mieszkańców nie godziła się z takim podziałem terytorialnym, więc region ten uzyskał autonomię, a oba języki traktowane są na równi. Nie zdziwcie się, jak w restauracji dostaniecie menu po niemiecku, a w nim sznycel, a nie pastę.

To również może ciebie zainteresować:

Atrakcje Lago di Braies

Lago di Braies znajduje się w pobliżu słynnej miejscowości Cortina d’ Ampezzo, w związku z tym dojazd jest bardzo łatwy. Jezioro znajduje się na terenie rezerwatu Fanes-Sennes-Braies na wysokości prawie 1500 metrów. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba się nigdzie wspinać, by je ujrzeć. Lago di Braies od parkingu dzieli 5 min drogi.

Wokół jeziora prowadzi łatwa, niewymagająca trasa. Spacer nią zajmie około 1,5-2 h, a z każdego miejsca jezioro prezentuje się znakomicie. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej wybrać się tam wcześnie rano, by uniknąć tłumów. Później wygląda jak nasze Morskie Oko szczycie sezonu, a zapewne każdy wolałby tego uniknąć, bo nie po to jedzie się w Dolomity.

Lago di Braies to miejsce dla każdego, kto szuka kontaktu z natura, chwili wyciszenia, amatorów trekkingu, czy kolekcjonerów pięknych kadrów.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

9 komentarzy

  1. Coś pięknego! Świetne zdjęcia i mijesce…uwielbiam górskie jeziora! Wydaje się, że nie było tam w ogóle ludzi? Chyba, że też wybierasz takie pory dnia, w których zazwyczaj nawet w popularnych miejscach nie ma nikogo 🙂

    • To było akurat o wschodzie słońca, więc jezioro obstawione było fotografami + kilka blogerek. Ale na ogół staram się nie pokazywać ludzi na zdjęciach, chyba że wnoszą do nich jakąś wartość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *