Projektowanie stron

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew na Słowacji znajduje się w ośrodku Bachledka Ski. Spacer łączy w sobie walory edukacyjne i rekreacyjne.

Drewniane ścieżki zawieszone między koronami drzew można znaleźć w wielu miejscach na świecie. Kolejna taka atrakcja powstała na Słowacji w okolicy miejscowości Zdziar w Bachledowej Dolinie, mniej więcej 15 km od naszej granicy. Ścieżka w koronach drzew na Słowacji łączy w sobie walory rekreacyjne i edukacyjne w bezpośrednim otoczeniu tatrzańskej przyrody. Łatwy dostęp i atrakcyjność terenu przyciąga fanów punktów widokowych. Powiedzenie “wybrać się na spacer do lasu” nabrało nowego znaczenia.

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew Bachledka

Ścieżka w koronach drzew powstała w ośrodku Bachledka Ski & Sun. W zależności od pory roku czeka na nas tam kilka atrakcji. Zimą oczywiście białe szaleństwo na nartach i desce, narciarstwo biegowe, latem piesze szlaki, ścieżki rowerowe. Ścieżka w koronach drzew jest uzupełniającą atrakcją, która sprawdzi się o każdej porze roku.

Ścieżka w koronach drzew ma 600 m długości. Początek trasy zaczyna się na wysokości 18 m, pnie się w górę i sięga 24 m. Tym samym możemy podziwiać nie tylko korony pięknych świerków, ale i panoramę całej okolicy. Jednym z elementów konstrukcji jest wieża widokowa o wysokości 32 m, w której wnętrzu umieszczono zjeżdżalnię, a na samym środku siatkę, która może dostarczyć trochę adrenaliny. By się na nią wdrapać trzeba pokonać chodnik w kształcie spirali.  Z wieży przy dobrej widoczności możemy podziwiać Trzy Korony w Pieninach oraz szczyty Tatr Bielskich. Ja nie maiłam takiego szczęścia. Halny robi swoje. Przez szczyt przelewała się masa chmur, więc momentami widoczność była mocno ograniczona.

Na ścieżce znajdują się przystanki dydaktyczne, gdzie można zapoznać się z miejscową florą i fauną. Zabawne kolorowe tablice z krótkimi informacjami oraz gry edukacyjne przez zabawę edukują. Na trasie ścieżki można znaleźć też trzy zakątki adrenalinowe, gdzie można sprawdzić swoją odwagę i równowagę w zupełnie bezpiecznych warunkach.

Jeżeli macie możliwość pojedźcie tam zimą. Oglądałam zdjęcia od razu po otwarciu ścieżki i jednak świerki oprószone śniegiem robią lepsze wrażenie.

Słowacki „Chodník korunami stromov” to już druga taka atrakcja przy naszej granicy. W czeskich Karkonoszach możecie przejść się również po “Stezka korunami stromů. Poziom atrakcji chyba porównywalny.

Informacje praktyczne

  • ścieżka w koronach drzew znajduje się w Dolinie Bachledzkiej nieopodal miejscowości Zdziar.
  • parking jest darmowy i pomieści około 200 samochodów. W połowie grudnia o godzinie 12:00 był w połowie pełny, czyli to miejsce mocno przyciąga turystów
  • na szczyt można wejść pieszo, 2 km, czyli jakieś 50 min albo wjechać wyciągiem
  • cennik : 8 € za wstęp na ścieżkę, 7 € za przejazd wyciągiem w dwie strony, 6 € za przejazd wyciągiem tylko w jedną stronę
  • ścieżka przystosowana jest dla wózków inwalidzkich i dzieci w wózkach.
Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

3 komentarze

    • Dzięki !! Zdjęcia z góry to inna perspektywa, która dla oka ludzkiego normalne jest nieosiągalna, dlatego wydają się bardzo atrakcyjne. To samo dotyczy zdjęć z drona, patrząc na nie zawsze jest efekt WOW 🙂

    • Dzięki !! Zdjęcia z góry to inna perspektywa, która dla oka ludzkiego normalne jest nieosiągalna, dlatego wydają się bardzo atrakcyjne. To samo dotyczy zdjęć z drona, patrząc na nie zawsze jest efekt WOW 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *