Projektowanie stron

Zimowa Warszawa -mroźny poranek nad Wisłą

Mroźny zimowy poranek nad Wisłą - było warto wstawać. Wschód słońca wyglądał magicznie

Była niedziela, miasto jeszcze spało, gdy ja zmierzałam w stronę centrum w ten mroźny poranek. Na ulicach można było spotkać pojedynczych przechodniów. Poza tym ulice były puste. Zimowa Warszawa może być tak samo piękna jak i nieprzychylna ze względu na temperatury.

Zimowa Warszawa -mroźny poranek nad Wisłą

Zimowa Warszawa

Mój dzień zaczął się wcześnie rano. Tego dnia wschód słońca miał być o godzinie 7:43. Nie jest wyczynem wstać o tej porze, bo zimą wiadomo dzień jest krótki, słońce wstaje dość późno. Jednak wyjście na dwór wcześnie rano dla czystej przyjemności, kiedy termometr pokazuje -18’C, wymaga sporych chęci. To był naprawdę mroźny poranek, ale zimowa Warszawa o wschodzie słońca mnie przyciągała do siebie.

Jest zima, to jest zimo 🙂

Chciałam uchwycić pierwsze promienie słońca i panoramę Warszawy w tle. Miałam kilka pomysłów, a ostatecznie udałam się na plażę pod Mostem Poniatowskiego. To był strzał w dziesiątkę !

Plaża była totalnie pusta. Wielkie, czerwone słońce powoli wychylało się z nad horyzontu, zabarwiając niebo pięknym, różowym kolorem. Ciszę przerywał hałas pękającego lodu, który pokrył część rzeki.

Było zimno….cicho….pusto….i trzeba dodać – magicznie! Warto było wstać w ten mroźny poranek, dla tych kilku chwil. Udało mi się uchwycić promienie wschodzącego słońca zgodnie z planem.

Panorama miasta nie była jednak dobrze widoczna. To co widać na zdjęciach, to nie mgła. To smog. Warszawa od kilku dni zmaga się niestety z problemem zanieczyszczonego powietrza. Gdyby nie to, zdjęcia byłyby z pewnością jeszcze lepsze.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *