Projektowanie stron

Błędne Skały – Góry Stołowe na weekend

Tu formacje skalne, przybierają finezyjne formy. Przeciskając się wąskimi szczelinami można poczuć się jak w bajce.

Ogromne głazy skalne wyrzeźbione siłami natury, wąskie i kręte korytarze i szczeliny wprawiają w zachwyt i obłęd. Gdyby nie wyznaczona trasa i kładka, to faktycznie można się tam zagubić. Tak samo jak na Szczelińcu, wiele skał ma swoje nazwy: Skalne Siodło, Kurza Stopka, Labirynt, Wielka Sala. Wysokość korytarzy sięga do 6 do 8 metrów i miejscami są tak wąskie, że nie da się przejść z plecakiem. Osoby mniej mobilne lub otyłe na pewno będą mieć problem, żeby się przecisnąć.

Błędne Skały

Na szczycie byłam już o 8:00 rano, więc byłam jedyną osobą zwiedzającą to miejsce. Taki był z resztą plan. W ciszy mogłam pomykać pomiędzy kolejnymi skałami, nikt mnie nie poganiał, nikt nie wchodził z kadr.

Trasa na Błędne Skały zaczyna się przy darmowym parkingu, przy Szosie Stu Zakrętów i wiedzie niebieskim szlakiem na sam szczyt. Wejście zajmie około godziny, ale idzie się przyjemnie. Trasa nie jest trudna, przewyższenie niewielkie. Można też wjechać na górny parking i tam zostawić samochód (cena parkingu 20 PLN). Zwiedzanie zajmie wam około 40 min, bo teren nie jest zbyt wielki.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *