Projektowanie stron
Tirta-Gangga

Tirta Gangga ogrody królewskie na Bali

Tirta Gangga to kompleks pałacowy z pięknymi ogrodami i basenami wypełnionymi święta woda.

Po wizycie w Pura Besakih ruszyliśmy w dalszą drogę. Nie było łatwo dostać się tam krętymi, górskimi drogami, wybierając te dzikie skróty miało być najszybciej. Nawet nasz kierowca nie wiedział dokładanie gdzie jedzie. Za to maps.me i lokalna ludność naprowadzili nas na właściwa drogę. To była jazda bez trzymanki, balansowanie nad przepaścią, gdzie droga w dżungli nagle się urywała. Na szczęście trafiliśmy do celu, nie tracąc zbędny kilometrów i zyskując sporo czasu.

Tirta-Gangga

Tirta Gangga ogrody królewskie

Wchodząc do ogrodów przywitała nas wszechogarniająca zieleń, błyszczące tafle wody w basenach, kamienne rzeźby, kolorowe kwiaty, mostki, fontanny i szum wody.

Tirta Gangga to kompleks pałacowy z pięknymi ogrodami i basenami wypełnionymi święta woda. Zaprojektowany zgodnie z balijska kosmologia, podzielony na trzy części poświęcone bogom, ludziom i demonom. Uważa się, że woda w basenach jest święta, bo źródło z którego bije, połączone jest rzeka Ganges ( Tirta – święta woda, Gangga pochodzi od nazwy Ganges ). Jeden basen przeznaczony jest do kąpieli. Mogą z niego korzystać zarówno balijczycy, jak i turyści.

Czy wiesz, że wysyłając ten artykuł dalej pomagasz mi tworzyć kolejne treści?

Bądźmy w kontakcie

Podaj swego maila, by otrzymywać specjalne treści dedykowane moim czytelnikom (darmowe presety, tapety itp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *